lead4pass ex200 exam Sale Latest Cisco 400-101 PDF 100-101 117-202 117-202 070-412 Microsoft 70-417 Free Dumps lead4pass 100-105 Free 70-487 Exam Questions PDF Microsoft 117-201 C9530-404 Alcatel-Lucent 4a0-100 Material PDF Preparation Test 70-243 352-001 lead4pass 352-001 200-101 Download 4a0-100 Exam PDF Questions Answers 600-199 070-410 300-115 dumps 70-410 70-331 Sale Best Microsoft 070-346 Study Material 1Z0-060 70-417 C2090-930 exam JN0-643 lead4pass 210-060 pdf 210-060 pdf lead4pass 300-101 practice test Pass 1z0-051 dumps in 3 Days - 100% Money Back Guarantee Na czym polega pozycjonowanie
   
   

Zebraliśmy nasze doświadczenie z zakresu działań marketingowych w Internecie, aby pomóc zwiększyć efektywność i zminimalizować koszty zbędnych działań tym którzy nie są specjalistami w tej dziedzinie.

 

 

więcej o usłudze

Certyfikacja stron internetowych  

Firma nasza powstała z pasji do tworzenia tego, co unikalne i indywidualne dla każdego produktu w Internecie. Działania nasze skierowane są na wspieranie reklamy w Internecie, która w dzisiejszych czasach jak nigdy dotąd potrzebuje specjalistów w dziedzinie marketingu internetowego. Sześcioletnie doświadczenie pozwoliło nam poznać świadomość klientów i ich potrzeby oraz sprawia, że jesteśmy pewni naszych umiejętności. Nasze działania przekładają się na efektywną reklamę i zadowolenie klienta.

 

Czytaj więcej

O nas  

Pozycjonowanie stron internetowych SEO (ang. Search engine optimazation), to działania zmierzające do wypromowania danego serwisu internetowego na czołowe pozycje w wynikach wyszukiwarek internetowych, dla wybranych słów kluczowych.

 

Na czym to polega... Etapy pozycjonowania Więcej

Pozycjonowanie i optymalizacja  

Na czym polega pozycjonowanie

Pozycjonowanie www ma na celu skuteczne promowanie strony internetowej kładąc szczególny nacisk na jej wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych takich jak: google.pl, wp.pl, onet.pl, interia.pl i wielu innych. Jednak to wcale nie jest takie proste. Jeżeli chcemy osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych dla danej strony www, to musimy się dobrze napracować i wysilić, aby pozycjonowana strona wypadła jak najwyżej w rankingu wyszukanych stron.

Jak już pisaliśmy sprawa nie do końca jest taka prosta, gdyż wymaga ogromnej ilości czasu albo bardzo dużych nakładów finansowych. Bardzo liczna grupa firm rozwijających się nie jest w stanie ponieść tak dużych wydatków finansowych, aby utrzymać strony w czołówce. Więc nie pozostaje nic innego jak drugie wyjście z sytuacji a mianowicie... cenny czas.

Czas to pojęcie względne i w pozycjonowaniu stron www ma to też swoje miejsce. Nie chodzi tu o oczekiwanie na wyniki, lecz na bardzo intensywną i systematyczną pracę wielu osób, aby sprostać zmianom algorytmów jakie stosują wyszukiwarki i ich sposobom oceny i przyznawania rankingów.

Zmiany są na nasze szczęście niezbyt często wprowadzane i nie są to zmiany na tyle radykalne, aby miały doprowadzić do wielkiej rewolucji w dziedzinie pozycjonowania.

Mamy duże wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych i wiemy, że często się zdarza, że to nie pieniądze, ale zainwestowanie dużej ilości czasu w pozycjonowanie stron internetowych przynosi zamierzony efekt i satysfakcję.

Różnice miedzy SEO a SEM

SEO - Search Engine Optimization, czyli po polsku optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.

Efektem optymalizacji jest osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarkach w wynikach organicznych (naturalnych). Działania takie są bardzo czasochłonne i nie wymagają aż takich dużych nakładów finansowych jak SEM. Efekty takich działań są widoczne dopiero po upływie od jednego do sześciu miesięcy w zależności od trudności słów kluczowych.

SEM - Search Engine Marketing, czyli po polsku marketing w wyszukiwarkach internetowych.

Jest to celowe działanie promocyjne (np. Google.pl - Adwords), które ma na celu uzyskanie jak największej ilości wejść na stronę. Dzieje się tak dlatego, że frazy kluczowe wpisywane przez użytkowników w zapytaniu do wyszukiwarki są wyświetlane nad wynikami organicznymi (naturalnymi). Tego rodzaju kampanie są bardzo drogie i mało efektywne w porównaniu z organicznymi (naturalnymi) wynikami wyszukiwania stron internetowych. Efekty takich działań są widoczne natychmiast, ale koszty wzrastają w zależności od trudności słów kluczowych, a ich cena może być bardzo wysoka.

Jak działa pozycjonowanie?

Załóżmy, że jesteśmy właścicielem hurtowni budowlanej i mamy nową stronę internetową. Internauta z Kołobrzegu planuje budować swój dom więc wpisuje do wyszukiwarki np. "hurtownia budowlana Kołobrzeg" albo inną frazę np. "materiały budowlane", jeśli strona hurtowni jest pozycjonowana, to w wynikach wyszukiwarki znajdzie się ona na jednym z pierwszych miejsc i z dużym prawdopodobieństwem Internauta wybierze właśnie tą stronę i może stać się klientem hurtowni. Jeśli strona nie jest pozycjonowana, to praktycznie nikt do niej nie dotrze. Internauci przeszukują maksymalnie 20 pierwszych wyników (stron) pojawiających się na kilka milionów wyników wyszukania na daną frazę.

Taka sama sytuacja pojawi się, kiedy internauta chce kupić samochód, telewizor czy zarezerwować wczasy w hotelu, itd. Jeśli strona jest dobrze wypozycjonowana na odpowiednie słowa kluczowe to potencjalny klient trafi na nią bezpośrednio z wyników wyszukiwarki, gdyż jego zamiarem było znalezienie konkretnego produktu, a nie konkretnej firmy.

Kiedy są widoczne efekty?

Na pierwsze efekty tzn. przesuwanie się strony w górę w wynikach wyszukiwania można zauważyć już po pierwszym tygodniu. Natomiast pojawienie się strony w pierwszej dziesiątce wyników następuje w okresie od dwóch do sześciu miesięcy. Jest to uzależnione od konkurencyjności danego słowa kluczowego lub frazy oraz jakiej branży dotyczy słowo kluczowe.

Co daje pozycjonowanie www?

Najważniejszymi zaletami pozycjonowania stron w Internecie jest:

  • Pozyskiwanie nowych klientów
  • Zwiększanie ruchu na stronie internetowej
  • Zwiększenie oglądalności i popularności danej witryny
  • Kreowanie wizerunku i marki w Internecie.

Im większa liczba odwiedzin na stronie internetowej, tym większa liczba potencjalnych klientów, a co za tym idzie, promocja marki w Internecie. Oferta dociera do większego grona odbiorców i przekłada się na większy zysk.

Pracochłonność / czas

Pozycjonowanie stron www jest procesem ciągłym i wymaga sporego nakładu czasu, pracy oraz stosowania odpowiednich metod i procesów optymalizacji, aby osiągnięte wyniki były zadowalające. Nie istnieje sposób, który zapewniłby jednorazowo wysokie pozycje na stałe. Biorąc pod uwagę konkurencję jaką dzisiaj mamy, nawet jak strona pojawi się na 1 miejscu w wynikach wyszukiwania, to i tak należy dbać o utrzymanie tej pozycji w rankingu. Przerwanie procesu pozycjonowania skutkuje spadkiem na dalsze pozycje, a w rezultacie prowadzi do utraty klienta.

Dotarcie na pierwszą pozycję w wynikach to zaledwie początek długotrwałego procesu. Kolejnym jego etapem jest utrzymanie tej pozycji, a to nie jest łatwe, ponieważ codziennie do wyszukiwarek trafiają nowe strony www, które też chcą osiągnąć cel pierwszej pozycji w wynikach. Następnym dodatkowym problemem jest to, że co jakiś czas wyszukiwarki zmieniają algorytmy oceny stron i tworzony przez nie ranking też się zmienia.

Metody, które do tej pory były skuteczne i dobrze funkcjonowały przestają działać i trzeba poszukiwać nowych autorskich rozwiązań, aby wyniki były jak najbardziej satysfakcjonujące. Dlatego też pozycjonowanie nie jest zabiegiem jednorazowym - to proces długofalowego działania. Na utrzymanie wysokiej pozycji w Internecie trzeba cały czas pracować, aby nie zostać wyprzedzonym przez innych.